Satnica

Satnica

10. MikroFAF: Power Edition

10-13. oktobar 2019.

Muzej Jugoslovenske kinoteke

Kosovska 11, Beograd

 

ČETVRTAK 10.10.

18:00 H

Takmičarski program 1

The Man Who Could Fly, Jaroslav Klimeš, 10:10, Češka, 2018.

Tragač, Bojan Josić, 03:21, Srbija, 2019.

Milk Dream, Peng Xue, 09:51, Kina, 2019.

Birthday Party, Amir Salimkhani, 05:51, Iran, 2019.

Prvi poljubac, Stanko Gagrčin, 07:00, Srbija, 2018.

Gorgonyan, The Slime Channel, 05:51, Nemačka, 2019.

 

19:00 H

Otvaranje izložbe filmskih plakata Stevana Aleksića

 

20:00 H

Takmičarski program 2

1.9E377, Gabriela Ilijeska, 08:00, SAD, 2019.

Under The Blade, Javid Farahani, 14:51, Iran, 2019.

Ballad of pipe and necklace, Martin Babić, 12:00, Hrvatska, 2018.

The Cart and the Fox Witch, Melissa Lavabre, 01:21, Francuska, 2018.

Before Darkness, Mosayeb Hanaie, 14:30, Iran, 2019.

Klupe, Boris Obrenov, 06:06, Srbija, 2019.

 

21:15 H

Takmičarski program 3

Colourless, Rob Terrestrial, 03:14, Ujedinjeno Kraljevstvo, 2019.

Plavi Petar, Marko Šantić, 14:28, Hrvatska, 2017.

Ambicija Žarka Trkelja, Matija Bijelić, 06:41, Srbija, 2018.

Paris-Saint-Lazare Station, 10 April 2017, 12h03-12h07, Pablo-Martín Córdoba, 04:26, Francuska, 2017.

The Noisy Silence, Agostino Fontana, 14:00, Italija, 2019.

 

22:15 H

Takmičarski program 4

Bookanima: Dance, Shon Kim, 07:31, Koreja, 2018.

The Female Worker, Julia Wycisk, 15:00, Nemačka, 2019.

Flying Fishes, Mohammad Towrivarian, 14:38, Iran, 2018.

Bezizlaz #2, Filip Markovinović, 01:00, Srbija, 2019.

Sundarban – The Hopeless Story, Raja Dey, 12:38, Indija, 2019.

 

 

PETAK 11.10.

18:00 H

Takmičarski program 5

Soma, Sandra Jovanovska, 09:05, Slovenija, 2019.

The Place of Happiness, Aliosha Massine, 15:00, Italija, 2019.

Dream of a Dream of Love, Novak Antonijević, 11:35, Srbija

Between the Cuts, Dušan Brković, 10:00, Srbija, 2018.

 

19:00 H

Takmičarski program 6

Not Acceptable, Saman Haghighivand, 01:59, Iran, 2017.

American Bull, Fatemeh Tousi, 14:30, Iran, 2018.

Mthunzi, Tebogo Malebogo, 08:35, Južna Afrika, 2019.

Puležani, Božidar Sekulić, 06:42, Hrvatska, 2018.

Franka, Hrvoje Wächter, 05:46, Hrvatska, 2019.

 

20:00 H MikroFAF lounge

Sa Ivanom Velisavljevićem uz inserte iz svojih filmova londžaju Tamara Drakulić, Miloš Tomić i Marko Backović.

 

21:30 H

Takmičarski program 7

Chickens, Bryian Keith Montgomery Jr, 12:24, SAD, 2018.

Lucky Luke, Dagomir Kaszlikowski, 03:15, Singapur, 2019.

Nomophobia, Ado Hasanović, 14:25, Bosna i Hercegovina, 2018.

The Driver, Rob Terrestrial, 04:20, Ujedinjeno Kraljevstvo, 2019.

Between Two Enemies, Marko Crnogorski, 11:02, Makedonija, 2019.

God, Me and Audience, Nazmi Egemen Aydoğan, 04:39, Turska

Animal, Bahram Ark, Bahman Ark, 15:00, Iran, 2017.

 

 

SUBOTA 12.10.

17:00 H

Takmičarski program 8

Phoet – Symmetry Breaking, Ezra Capogna, 05:15, Italija, 2019.

I Hate The Sun, Fabris Šulin, 07:20, Slovenija, 2019.

A Net to Catch the Light, Erin Espelie, 08:00, SAD, 2016.

Heroina iz kraja: Dragana Đapić, BeFem, 06:44, Srbija, 2019.

Mishko, Hanis Bagashov, 15:00, Makedonija, 2018.

Sorry, Alistair Nicholls, 01:00, Ujedinjeno Kraljevstvo, 2018.

 

18:30 H SATIBARA PRODUCTION

Retrospektiva odabranih filmova

 

20:15 H

Takmičarski program 9

The Animator, Trent Shy, 01:19, SAD, 2019.

Odgajivačnica, Neven Lipovac, 10:15, Srbija, 2019.

New Era, Yasha Levin, Igor Martynov, 03:09, Rusija, 2019.

The Unusual Bath of Mister Otmar, Niko Radas, 14:53, Hrvatska, 2019.

Slap inc., Stevan Stančević, 05:59, Srbija, 2019.

Poetsko veče, Saša Brkić, 11:05, Srbija, 2019.

 

22:00 H Rođendanska žurka festivala

Koncert: Skijaš i Jeti

22 h, kafe bar 16, Cetinjska 15a, Beograd

 

NEDELJA 13.10.

17:00 H

Takmičarski program 10 – Juniorski filmovi

Selfi, ZVVIKS – Grupa autora, 05:06, Slovenija, 2018.

Sa one strane kamere, Luka Borozan (17 g.), 07:47, Srbija, 2019.

Lete, lete… konfete!, Lazar Bačkonja (13 g.), 01:30, Srbija, 2019.

Bokser, Damjan Petrović (19 g.), 06:38, Srbija, 2019.

Crna prognoza, FFVAL – Grupa autora, 02:35, Hrvatska, 2019.

50 sklekova, Pavle Mijanović (17 g.), 07:17, Srbija, 2019.

Unmasked, Sophia Quigley (18 g.), 03:30, SAD, 2019.

Ometanje, Nikola Savkov (18 g.), 08:31, Srbija, 2019.

Samo… neke gluposti, Lazar Bačkonja (13 g.), 02:02, Srbija, 2019.

Comfortable Position, Grupa autora DRF Children Animation Studio, 04:12, Uzbekistan, 2019.

Krzno, ZVVIKS – Grupni rad, 02:59, Slovenija, 2018.

 

18:00 H

Revijalni program – prezentacija edukativnih programa Satibare

 

19:00 H

Takmičarski program 11

Hanged, Roqiye Tavakoli, 12:55, Iran, 2019.

Crowded, Nathania Rubin, 06:02, Holandija, 2019.

Oproštaj, Mina Petrović, 14:00, Srbija 2018.

The Piano Teacher, Ryan W. Daniels, 03:55, Šri Lanka, 2019.

Sometimes it’s easier to kill somebody else, E. Ružić, L. Eterović, 07:18, Hrvatska, 2019.

Embraces & the touch of skin, Sara Koppel, 02:42, Danska, 2019.

 

20:15 H

Dodela nagrada i projekcija nagrađenih filmova